Faktoring sprzedażowy i jego zalety

faktor

Faktoring to świetne narzędzie dla przedsiębiorców wystawiających faktury z długim terminem płatności. W styczniu przybliżyliśmy Wam czym jest i jakie są jego rodzaje (tutaj). Dziś chcieliśmy opowiedzieć więcej o faktoringu sprzedażowym – jak w praktyce wygląda proces uzyskania tego finansowania i jakie płyną z niego korzyści. 

Faktoring sprzedażowy to wygodna opcja zamiany faktur z odroczonym terminem płatności na gotówkę. Dzięki Faktorowi, który wypłaca nawet do 100% wartości faktury w ciągu kilku godzin od jej wystawienia, zyskujemy szybszy dostęp do pieniędzy należnych nam z tytułu sprzedaży towarów i usług. 

Jak w Simple.pl wygląda proces uzyskania korzystnego faktoringu?

Aby uzyskać finansowanie faktur z odroczoną płatnością, bez wychodzenia z domu wystarczy kilka prostych kroków:  

  1. Złóż darmowy wniosek na Simple.pl
  2. Wpisz podstawowe dane przedsiębiorstwa oraz zweryfikuj historię konta firmowego dzięki przyjaznej usłudze KONTOMATIK 
  3. Pobierz bezpłatny raport kredytowy wraz z porównaniem wybranych dla siebie ofert faktoringu
  4. Nawiąż współpracę z partnerem – faktorem, którego oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Pamiętaj, że jeśli nie możesz się zdecydować i potrzebujesz wsparcia, nasz doradca chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania 
  5. Wyślij online wystawione przez siebie faktury do faktora i uzyskaj gotówkę nawet tego samego dnia!

Zalety faktoringu sprzedażowego.

  • Zachowanie płynności finansowej 

Główną zaletą faktoringu sprzedażowego jest szybka poprawa oraz zabezpieczenie płynności finansowej firmy. Jako przedsiębiorca nie musisz martwić się o odroczone płatności, które mogą powodować dziury w budżecie przedsiębiorstwa oraz brak środków, na przykład na wypłatę wynagrodzeń czy opłacenie składek do ZUS i US. Dzięki pomocy faktora gotówkę masz na koncie nawet tego samego dnia po przesłaniu faktury. 

  • Faktoring jest dostępny  dla bardzo młodych przedsiębiorstw

W przeciwieństwie do innych form finansowania, które bardzo często wymagają minimum 12 miesięcy stażu firmy, faktoring możesz uzyskać już od pierwszego dnia. To świetna propozycja dla startupów i młodych działalności gospodarczych. 

  • Możliwość pozyskania większej ilości klientów 

Dzięki Faktoringowi masz lepszą pozycję negocjacyjną wśród potencjalnych kontrahentów. Możesz obsługiwać klientów, którzy wymagają długich terminów odroczenia płatności bez obaw o płynność finansową. Dzięki takiej formie finansowania Twoja firma rozwija się szybciej, a Ty bez ograniczeń realizujesz zlecenia, nie martwiąc się o środki na bieżące finansowanie działalności. 

Faktoring sprzedażowy to doskonała szansa na poprawę i zabezpieczenie płynności finansowej firmy. Nie musisz czekać 30, 60 czy nawet 90 dni na płatność, bo faktor czeka za Ciebie. Za przyspieszenie płatności z faktury i pieniądze na koncie nawet w 5 minut zapłacisz niewielką prowizję. Co ważne, faktoring to usługa zatem możesz odliczyć ją od kosztów prowadzenia działalności. 

Chcesz wiedzieć więcej? Nie wiesz jaki rodzaj finansowania wybrać na start? Pobierz raport, sprawdź rekomendowane oferty… a jeśli to nadal za mało, zadzwoń do naszego Eksperta – telefon: 780 080 360

Więcej treści