Finansowanie faktur od Idea Money już w ofercie Simple.pl

blogideamoney

Idea Money od 10 lat wspiera polskich przedsiębiorców oferując finansowanie faktur. Pomaga zachować płynność finansową i radzić sobie w biznesie, gdy kontrahenci wymagają długich terminów płatności na wystawianych fakturach.

– „Wiemy, że w dobie pandemii szczególne wsparcie potrzebne jest mniejszym firmom i tym, które krótko działają na rynku. Mają one bardzo ograniczony dostęp do finansowania i często potrzebują środków finansowych tu i teraz. Dlatego przede wszystkim im oferujemy prostą, szybką i intuicyjną usługę faktoringu” – wyjaśnia Damian Sapielak, Członek Zarządu Idea Money.

Mając taki cel chcemy dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorców, dlatego połączyliśmy siły z Simple.pl. – wirtualnym doradcą finansowym. Dzięki platformie Simple.pl przedsiębiorca w jednym miejscu, za darmo i bez wychodzenia z domu znajdzie informacje o tym jak wygląda jego kondycja finansowa i jakie finansowanie może otrzymać. Z rekomendacji może skorzystać w dowolnym momencie. Wybierając usługę finansowania faktur od Idea Money podaje swój numer telefonu, a Doradca niezwłocznie kontaktuje się z Klientem, aby dowiedzieć się o potrzebach jego firmy. Na tej podstawie proponuje najlepsze rozwiązanie, przedstawia ofertę finansowania faktur i towarzyszy przedsiębiorcy na każdym etapie wnioskowania o limit faktoringowy, służąc radą i pomocą.

– Simple.pl jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którzy chcą mieć dostęp do szybkiego finansowania w 100% online. Raporty, które są dostępne w simple.pl wspierają firmy w poprawieniu ich scoringu kredytowego. Poszerzenie oferty o produkt finansowania faktur Idea Money pozwoli przedsiębiorcom skupić się na spokojnym rozwijaniu i prowadzeniu biznesu.  – mówi Aleksander Majchrzak, CEO Simple.pl.

Korzystając z finansowania faktur od Idea Money przedsiębiorca może otrzymać bardzo atrakcyjne warunki: limit w wysokości od 10 000 zł do nawet 3 500 000 zł, minimum formalności do 100 000 zł limitu, nie wymagamy stażu prowadzenia działalności gospodarczej oraz nie pobieramy opłat za wydłużenie oczekiwania na uregulowanie należności przez kontrahenta za wystawioną fakturę dodatkowo do 30 dni.

Z oferty finansowania faktur od Idea Money mogą skorzystać małe i średnie firmy działające w niemal każdej branży, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz freelancerzy. Na finansowanie mogą liczyć te firmy, którym bank odmówił udzielenia finansowania, nie mają zdolności kredytowej, mają opóźnienia w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym czy ZUS-em lub są zadłużone w bazach BIK i BIG.

Jak działa faktoring? To proste: jeśli przedsiębiorca nie chce czekać na pieniądze od swoich kontrahentów, przekazuje swoją fakturę do sfinansowania i korzysta z pieniędzy już następnego dnia, a my czekamy na zapłatę od jego kontrahenta. Faktoring to ujmując najprościej zamiana faktury na gotówkę.

Więcej treści